Mimo školu – vzdělávejte se po svém
Mimo školu – vzdělávejte se po svém

Rozcestník pro vaše sebevzdělávání. Obsahuje přehled vzdělávacích zdrojů a akcí, navíc porci inspirace v blogu a příbězích.

Khanova škola
Khanova škola

Jsme skupina lidí, která chce zlepšit možnosti vzdělávání, a nebojíme se pro to něco udělat. Ostatně nikdo jiný to za nás neudělá…

Jako tým nadšenců jsme se shromáždili okolo úspěšného a bezplatného vzdělávacího projektu Khan Academy. Společně jsme začali překládat výukové materiály a brzy si uvědomili, že je potřeba udělat mnohem více. Inspirováni vynikajícím projektem jsme založili neziskovou organizaci Khanova škola, o.s., která si klade za cíl podporovat veškeré inovativní a bezplatné vzdělávání.

Asociace domácího vzdělávání
Asociace domácího vzdělávání

Asociace pro domácí vzdělávání vznikla v květnu 2002 jako dobrovolné sdružení rodičů doma vzdělávaných dětí, kmenových škol a sympatizantů domácího vzdělávání.

Netedo – snadná cesta ke vzdělávání
Netedo – snadná cesta ke vzdělávání

„Naším hlavním cílem je sjednotit poskytovatele vzdělávání v oblasti internetu a tím zajistit všem zájemcům o vzdělávání snadnou cestu k jejich vyhledání.“

Komenský 3.0
Komenský 3.0

Smysl a cíl Komenský 3.0 je propojit ty nejlepší postupy v jedné škole a vytvořit z nich systém pro další šíření. Vše, co děláme, je ověřené jednotlivými přístupy a tisíci – v některých případech miliony – studentů.

Blog Ondřeje Šteffla o vzdělávání

Ředitel společnosti Scio. Narozen 1954. Absolvoval matematicko-fyzikální fakultu a je kandidátem věd ze sociologie. V roce 1990 založil první soukromou školu u nás – PORG. 1995 založil společnost Scio (viz www.scio.cz ), která se zabývá hodnocením výsledků vzdělávání, její zkoušky využívá v přijímacím řízení 53 fakult veřejných vysokých škol.

Trendy ve vzdělávání - Scio
Trendy ve vzdělávání - Scio

Soubor článků s tématikou Trendy ve vzdělávání publikovaných na webových stránkách společnosti Scio.

Eduwork
Eduwork

Lidé v této vzdělávací společnosti se snaží do škol přinášet nová vzdělávací témata. Jejich cílem je radost dětí, spokojený učitel a celková pohoda ve školách. Kromě klasických seminářů se Eduwork specializuje na webináře a elerning. Přidejte se k nám na cestě ke spokojenosti.

Svoboda v práci
Svoboda v práci

Tak jako se proměnil například web ze statického “1.0” na interaktivní “2.0”, mění se i svět firem. Stále větší počet jich přechází od řízení k sebe-řízení, od hierarchie ke společenství či od striktních pravidel k principům. Uvědomují si, že v 21. století je možné přežít pouze pokud budou jejich lidé (i v práci) dělat v čem jsou nejlepší a co je opravdu baví.

UvědomělýRodič.cz
UvědomělýRodič.cz

Literatura, blog a smysluplné akce pro rozumné rodiče