Představte si svět, kde jsou unschooling, sebeřízené vzdělávání a svobodné školy běžnou součástí života a nikoli něčím, s čím je potřeba se skrývat. Svět, kde děti – pokud chtějí – samy řídí své vlastní vzdělávání, učí se svými přirozenými způsoby a dobrovolně vždy právě to, co jim dává smysl. Můžete nám pomoci, aby se tento sen stal skutečností.

Dejte Svobodě učení křídla!

Váš příspěvek bude dlažební kostkou na cestě k bodu zvratu, kdy většina společnosti začne sebeřízené učení vnímat jako běžný způsob vzdělávání. Společně můžeme pomoci více rodinám objevit sebeřízené vzdělávání a uvidět přirozenou dětskou chuť k učení. Jakákoli částka se počítá. Chcete-li Svobodě učení darovat 10 000 Kč a více, čtěte dále a staňte se sponzorem.

Co je pro vás stovka měsíčně?

Jeden oběd? Dvě kafe? Pokud by 1% (každý stý) z našich více než 18 tisíc fanoušků na Facebooku posílal stovku měsíčně, uvolnilo by to ruce 1 člověku k plné práci pro Svobodu učení.

100 Kč měsíčně = hodina práce jednoho člověka na některém z projektů Svobody učení, např.:

 • práce na žádosti o pokusné ověřování svobodné školy/sebeřízeného vzdělávání
 • příprava akcí, které SU organizuje (konference, přednášky, pravidelná setkání SUpper, letní a zimní pobyty, podpůrné skupiny Anonymní Unschooleři a skupina legislativní, Letní akademie pro skupiny pro děti na IV,…)
 • správa webu a facebookové stránky SU, příprava newsletterů, chod organizace
 • příprava poradenství a konzultací
 • překlady článků a videí
 • psaní vlastních článků na web
 • rešerše a shromažďování aktuálních informací o (nejen) legislativní situaci ve vzdělávání
 • práce na budování Svobodomu – centra Svobody učení

Za 200 Kč měsíčně toho můžeme udělat dvakrát tolik, za 300 Kč měsíčně třikrát tolik, a tak dále.

Podpořte nás a buďte spolu s námi součástí změny pohledu na vzdělávání! Měníme ho už od roku 2012.

Staňte se sponzorem

V posledních letech zaznamenáváme výrazný nárůst počtu rodin, které svým dětem chtějí poskytnout možnost sebeřízeného vzdělávání (unschoolingu). I v ČR vznikají školy toužící zamířit do řad škol svobodných (zatím jsou však omezeny legislativou). Nastal čas, aby se sebeřízené vzdělávání stalo legitimní volbou.

Uvítáme příspěvky od organizací a jednotlivců, kteří sdílí náš cíl, jímž je legitimita a rozšíření sebeřízeného vzdělávání. Sponzorem Svobody učení se stane každý, kdo daruje 10 000 Kč a více. Sponzory (s výjimkou těch, kteří si přejí zůstat v anonymitě) představíme ve speciální sekci na webu.

SvobodaUčení.cz je nestátní nezisková organizace financovaná pouze z členských příspěvků, dobrovolných darů a výtěžků z prodeje vstupného, produktů a služeb.

Pokud nám pošlete příspěvek, uděláte to dobrovolně proto, že pro vás osobně naše aktivity něco znamenají, téma svobodného přístupu k dětem vás zajímá a skutečně máte chuť nás podpořit. Bude to vaše rozhodnutí, vaše potřeba.

Nechceme žádat a přijímat dotace od státu či EU. Jsme toho názoru, že peníze z různých fondů jsou nedobrovolně odebrány lidem a následně přerozdělovány. Na tom se nechceme podílet. Kvůli tomu jsme závislí na vás, nikoli na lidech někde za formuláři. Právě vám se chceme zodpovídat s našimi aktivitami. Jen vaše podpora je pro nás inspirací a především skutečným signálem, že to má smysl.

 

Podpořte nás

 

Zde jsou konkrétní možnosti, jak nám můžete pomoci:

Staňte se dobrovolníkem

Finančním příspěvkem

 • na bankovní účet naší organizace s číslem: 262833790/0300
 • (IBAN: CZ5503000000000262833790, BIC: CEKOCZPP)
 • v bitcoinech na tuto adresu
 • v litecoinech na tuto adresu

Šířením našeho obsahu

Překladem článků a videí

Zajištěním sponzorů, kteří by nás finančně podpořili

 

Jsme otevřená skupina lidí se společným zájmem o svobodné vzdělávání.
Rádi uvítáme další členy redakčního týmu i občasné spolupracovníky.
Pokud máte jakýkoliv námět součinnosti, neváhejte nám ho sdělit na info@svobodauceni.cz.

Přijímáme Bitcoin

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě.

Podpořte nás